Razem ze mną zbudujesz sam z drewna
wiatę, altanę, domek warsztatowy

Razem ze mną zbudujesz sam z drewna wiatę, altanę, domek warsztatowy

Zapisy na kurs online
"Od Wiaty do Chaty - kurs budowania z drewna"

Wyobraź sobie, że…

🟡 Przed Tobą leży stos belek i zestaw narzędzi, a na papierze widzisz projekt małego domku. Zaczynasz przygodę z samodzielną budową drewnianej konstrukcji.

🟡 Krok po kroku poznajesz tajniki budowania z drewna, przyjmując wiedzę od doświadczonego cieśli. Nagle to wszystko nie wydaje się już takie skomplikowane, jak było.

🟡 W miarę zdobywania wiedzy i umiejętności, tworzysz kolejne elementy z drewna. Powoli zaczyna się z nich wyłaniać jakaś większa całość.

🟡 Pewnego dnia - gotowe! w Twoim ogrodzie stoi nowa, konstrukcja z drewna. Może to, może drewutnia, altana albo domek narzędziowy. A może jeszcze coś innego? Rodzina podziwia, sąsiad gratuluje ;)

🟡 Czujesz sprawczość - widać gołym okiem, że masz niemałe umiejętności pracy z drewnem. Czujesz radość tworzenia i widzisz prostą drogę do kolejnych projektów.

🟡 Czujesz satysfakcję, bo Twoja praca przyniosła Ci też spore oszczędności - kilka tysięcy złotych, których nie musiałeś wydać na pracę "fachowców".

🟡 Czujesz dumę, bo stworzyłeś coś dla siebie i swoich bliskich; coś, z czego prawdopodobnie będziesz korzystał na co dzień, przez długie lata.


Brzmi zbyt pięknie aby było prawdziwe?

A co jeśli Ci powiem, że przy odpowiednim zaangażowaniu i wskazówkach KAŻDY jest w stanie zbudować drewnianą konstrukcję?

A do tego dodam jeszcze, że…

❌ Nie musisz być po specjalnej szkole

❌ Nie musisz mieć na start wyposażonego warsztatu

❌ Nie musisz mieć wybitnego talentu manualnego

❌ Nie musisz mieć nawet doświadczenia w budowaniu

Potrzebujesz jedynie trochę odwagi, jednoznacznej decyzji i determinacji, a potem trochę drewna, parę narzędzi i czasu na praktykę - resztę dostaniesz ode mnie!

"Uwierz w swoje możliwości, weź sprawy w swoje ręce i własnymi rękami zbuduj to, czego Ci potrzeba!"

Co możesz zbudować po tym kursie?

Kurs został zaprojektowany tak, by pokazać budowę kilku różnych konstrukcji. Ty wybierasz, na którym etapie chcesz skończyć swoją budowę - możesz zbudować ze mną wiatę, altanę lub domek - niezależnie od tego, co chcesz zbudować, dostaniesz pełny przekrój wiedzy dla każdej z tych konstrukcji.

* poniższe zdjęcia są poglądowe

Kurs został zaprojektowany tak, by pokazać budowę kilku różnych konstrukcji. Ty wybierasz, na którym etapie chcesz skończyć swoją budowę - możesz zbudować ze mną wiatę, altanę lub domek - niezależnie od tego, co chcesz zbudować, dostaniesz pełny przekrój wiedzy dla każdej z tych konstrukcji.
* poniższe zdjęcia są poglądowe

Wiata garażowa

Zadaszone miejsce dla Twojego pojazdu i sprzętów, aby chronić je przed deszczem.

Altana ogrodowa

Przestrzeń relaksu, czasu z bliskimi, grillowania i delektowania się latem.

Domek

Może to Twój warsztat, może samotnia, a może domek letniskowy na działce?

Projekt naszej konstrukcji

Poniżej widzisz rzuty mojego projektu (pewnie będzie jeszcze trochę ewoluował). Będziemy na nim bazować budując wspólnie drewniany obiekt :)

Poniżej widzisz rzuty mojego projektu (pewnie będzie jeszcze trochę ewoluował). Będziemy na nim bazować budując wspólnie drewniany obiekt (na telefonie zrób zoom do zdjęć niżej).

Przybliżone cechy konstrukcji:

🟢 Rozmiar w podstawie 3,5 na 5 metrów

🟢 Wysokość stropu 2,5 metra

🟢 Wysokość do szczytu dachu 4 metry

🟢 Fundament punktowy (bloczki, słupki lub kamienie polne)

🟢 Zastosowanie różnych typów konstrukcji

🟢 Złącza tradycyjne (drewno-drewno) i współczesne (metal)

🟢 Konstrukcja dwuspadowa więźby dachowej

🟢 Drewniana podłoga i estetyczna elewacja z desek

🟢 Otwory okienne i drzwiowe, artystyczne obróbki

🟢 Zdobienia i Twoje autorskie akcenty

To wszystko w Twoich rękach po 12 modułach wspólnej pracy!

Dołączam do Kursu

Pewnie myślisz, że ciesielstwo jest trudne
i tylko nieliczni wiedzą jak budować z drewna...
Dla niektórych tak będzie,
ale Ty możesz dołączyć do grona cieśli!

Każdy może spróbować!

Moje początki nie były łatwe. Najpierw próbowałem po prostu robić rzeczy, działać na własną rękę, ale to kończyło się różnie. Potem poszedłem na praktykę, wyjechałem do Kanady i tam uczyłem się ciesielstwa. Ale Ty nie musisz wyjeżdżać! :)

Dziś, po kilkunastu latach doświadczeń jako cieśla i jako instruktor ciesielstwa, uważam, że każda osoba może zdobyć podstawowe umiejętności pracy z drewnem i tworzyć w swoim otoczeniu piękne drewniane przedmioty, niezależnie od wieku, płci czy doświadczenia.

Z konstrukcjami jest podobnie! Choć do większych budynków potrzebne są pozwolenia i papiery, to do budowania na własne potrzebny i do pewnego rozmiaru potrzebny jest przede wszystkim zapał i wiara w siebie. Dodaj do tego dobrego majstra, który Cię poprowadzi, i oto proszę, domek stoi!

Jędrzej Cyganik

Doświadczenie w nauczaniu

Poza pracą rzemieślnika, od ponad 5 lat prowadzę również działalność edukacyjną. Organizuję warsztaty pracy z drewnem i ciesielstwa dla zapaleńców, którzy odnajdują radość i przyjemność w pracy z tym materiałem. Chcą go lepiej poznać, a do tego poczuć sprawczość i zobaczyć, jak spod ich rąk wychodzi budynek!

Teraz postanowiłem otworzyć się również na formę nauki zdalnej. Z mojego pierwszego Minikursu online szkorzystało już ponad 10 tysięcy osób! Wiele z nich stworzyło pierwsze drewniane przedmioty. Teraz czas na coś większego :)

Chcę pomóc Ci samodzielnie budować i chcę żeby Twoje budowle były solidne, trwałe i piękne. Dlatego stworzyłem ten KURS!

Ten program edukacyjny łączy w sobie całą moją pasję do drewna i wiedzę o ciesielstwie oraz wiele lat pracy jako edukator. Nigdzie indziej nie znajdziesz tak obszernej wiedzy teoretycznej i praktyki, skondensowanej w przyswajalny kurs online.

Wykonałem dla Ciebie ciężką pracę...

... nie oznacza to, że Ty musisz iść dokładnie tą samą drogą, aby zacząć budować. Ten kurs online pozwoli Ci uniknąć wielu problemów, niepowodzeń oraz stresów, które towarzyszą wielu adeptom budowania i pracy z drewnem.

Oczywiście możesz uczyć się też sam, ale wtedy jesteś zdany tylko na swoje własne błędy - ja oferuję Ci, byś uczył się też na moich! :)

Co znajdziesz w kursie

MODUŁ 1: Wprowadzenie
👉 W pierwszym module omówimy sprawy organizacyjne kursu. Opowiem Ci z czego się składa, w jaki sposób z niego korzystać i jak wybrać swój tryb uczestnictwa oraz pracy. Opowiem Ci też trochę o sobie i o moim doświadczeniu.

MODUŁ 2: Projekt szkoleniowy
👉 W module drugim skupimy się na dokładnym opisie projektu, który będziemy wspólnie realizować. Poszerzymy umiejętności modelowania w 3D, omówimy kwestie techniczne i prawne - dowiesz się m.in. czy, kiedy i jak zgłaszać swoją budowę. Nauczysz się robić dokumentację projektową.

MODUŁ 3: Podstawy teorii ciesielstwa
👉 Tutaj wprowadzę Cię do kilku obszarów teoretycznych: wiedzy o drewnie, znajomości różnych konstrukcji drewnianych, a także połączeń - zarówno tradycyjnych, jak i stalowych. Rozszerzymy narzędziownik cieśli, a także omówimy przydatne elektronarzędzia.

MODUŁ 4: Przygotowanie do pracy
👉 W tym module przygotujemy się do rozpoczęcia budowy - przygotujemy miejsce pracy i zaplanujemy jej rytm oraz organizację materiałów budowlanych. Skompletujemy wszystkie potrzebne narzędzia i akcesoria do nich, omawiając je szczegółowo. Poświęcimy też osobną lekcję na kwestie BHP.

MODUŁ 5: Wycinanie elementów konstrukcji
👉 Tu rozpoczniemy praktykę, która zakończy się dopiero z 12 modułem tego kursu. Zaczniemy od wycięcia powtarzających się elementów przy użyciu różnych metod. Zaczniemy też wycinać złącza.

MODUŁ 6: Wycinanie połączeń
👉 Wejdziemy głębiej w temat złączy, zahaczymy też o temat rzeźbienia w drewnie - omówimy możliwe zdobienia. Poza tym przygotujemy połączenia stalowe, a wycięte elementy zaimpregnujemy i wykończymy poprzez opalanie i olejowanie.

MODUŁ 7: Budowa fundamentów
👉 Z tego modułu dowiesz się najważniejszych informacji o budowie fundamentów. Poznasz ich rodzaje i możliwości wykonania. Nauczę Cię wyznaczać obrys budynku i poziomować jego płaszczyznę, a następnie wykonamy nasze fundamenty.

MODUŁ 8: Kotwienie konstrukcji i metody wznoszenia konstrukcji ścian
👉 W tym module poznasz sposoby kotwienia konstrukcji w fundamencie. Rozpoczniemy też proces wznoszenia naszej konstrukcji, montując się również pierwszą część konstrukcji - tradycyjnej ramy słupowo - ryglowej.

MODUŁ 9: Dach i pokrycie
👉 Moduł dziewiąty poświęcony będzie w całości tematowi więźb dachowych. Zdobędziesz podstawową wiedzę o dachach w ogóle, a także poznasz różne sposoby łączenia i montażu krokwi dachowych. Omówimy różne możliwości krycia dachu.

MODUŁ 10: Podłoga
👉 W module dziesiątym przyjrzymy się podłodze oraz możliwym konstrukcjom stropów i podłóg. Omówimy różne rodzaje desek podłogowych i sposoby ich montażu, a przy okazji temat membran - ich rodzajów i zastosowań.

MODUŁ 11: Ściany
👉 W tym module przygotujemy ramę otworu okiennego i uzupełnimy konstrukcję ścian, by następnie móc wykonać na niej elewację z desek - poznasz zasady tworzenia takiej elewacji. . Nie zapomnimy o uszczelnieniu budynku przed wiatrem i gryzoniami - omówimy kwestie związane z nieproszonymi gośćmi w naszym domku.

MODUŁ 12: Montaż okien i drzwi
👉 Na koniec poznasz sposoby montażu drzwi i okien. Nie zabraknie praktyki montażu i uszczelniania. Zamontujemy parapety i okapniki, a także wrócimy do przyjemności artystycznych, przygotowując i montując ozdobne obramowania okienne.


Czy naprawdę potrzebuję kursu?
Może da się bez tego?
Oczywiście, że się da!

Oto lista rzeczy, które możesz zrobić, zamiast wdrażania wiedzy z mojego Kursu:

⭕ Eksperymentować z materiałem, narzędziami i rozwiązaniami konstrukcyjnymi, ryzykować popełnianie błędów i popełniać je, a następnie szukać przyczyny i tego, co poszło nie tak.

⭕ Obejrzeć setki nagrań na YouTube bardzo różnej jakości i przeczytać tysiące stron o tym, jak budować z drewna.

⭕ Zapisać się na zawodowy kurs stacjonarny, trwający półtora roku.

⭕ Prosić o poradę fachowców, licząc, że będą mieli czas i cierpliwość, by tłumaczyć Ci rzeczy od podstaw…

⭕ Próbować, próbować, próbować - w końcu pewnie się uda ;)

Dobra nauka prowadzona jest prostymi słowami…

Oto wszystko, co otrzymasz, kiedy dołączysz


Kurs "Od Wiaty do Chaty"
12 praktycznych modułów (w każdym po kilka lekcji wideo), w których krok po kroku pokazuję jak postawić wiatę, altanę lub domek.

Minikurs "Podstawy ciesielstwa i pracy z drewnem"
Jeśli nie masz żadnego doświadczenia w pakiecie dostaniesz także dostęp do drugiego kursu, w którym poznasz podstawa pracy z drewnem.

Dodatkowe materiały
W większości modułów kursu dostaniesz dodatkowe materiały tekstowe oraz rysunki projektowe, które pomogą przyswoić wiedzę i zastosować ją.

Dostęp do zamkniętej grupy kursantów
Tu będziesz mógł dzielić się swoimi doświadczeniami, omawiać wyniki swojej pracy i pytać o radę.

Rabat na zakup narzędzi ręcznych
Wszyscy adepci ciesielstwa ze Szkoły Cieśli kupują swoje narzędzia taniej w sklepie dluta.pl!

Moje doświadczenie w pigułce
Zamiast przechodzić całą drogę samemu i dedukować co należy zrobić, przekazuję Ci swoje doświadczenia aby było Ci łatwiej.

Oszczędności
Setki zaoszczędzonych godzin na poszukiwaniu wiedzy w internecie oraz mniej pieniędzy wydanych na fachowców.

Możliwość zwrotu w 30 dni!
Jeśli kurs nie spełni Twoich oczekiwań, wystarczy że napiszesz do nas o zwrot do 30 dni od zakupu i my zwrócimy Ci 100% ceny.

Uwaga: to jest PRZEDSPRZEDAŻ kursu "Od Wiaty do Chaty". Oznacza to, że po zakupie dostaniesz dostęp do co najmniej 8 modułów (w każdym po kilka/kilkanaście lekcji). Pozostałe 5 modułów jest w produkcji, będę na bieżąco udostępniał Ci kolejne moduły i pokazywał kolejne etapy dziejącej się naprawdę budowy. To jedyna okazja, by doświadczyć tego procesu "na gorąco"!

Cały kurs zostanie dostarczony Ci do 31 lipca 2024 r. Będziemy się starać dostarczać kolejne w odstępach tygodniowych.

Z uwagi na przedsprzedażowy charakter kursu, masz wyjątkowe warunki udziału:
- 30 dni na zwrot (zamiast 14 dni)!
- zniżka "the earliest bird" dla tych, którzy wiedzą, czego chcą!

Jeśli więc chcesz nauczyć się budować i oszczędzić pieniądze, to wiedz, że tak tanio nie będzie już nigdy!

Cena regularna Kursu: 2400 zł
Cena Promocyjna:
1197 zł (brutto)
Zacznij już teraz!

Dostępna jest także opcja ratalna!

Gwarancja Satysfakcji!

Nasz kurs objęty jest Gwarancją Satysfakcji. Dajemy Ci 30 dni od momentu zakupu na sprawdzenie kursu. Jeśli w ciągu tych 30 dni dojdziesz do wniosku, że kurs nie spełnia Twoich oczekiwań – napisz do nas, a my zwrócimy Ci pieniądze za kurs.

Sprawdź co inni mówią o moich kursach

Daniel G.

Kurs był świetny! Podziwiam ludzi, którzy z taką pasją dzielą się swoją wiedzą.

Beata

Stresowałam się czy jako kobieta poradzę sobie z cięciem i podnoszeniem cięższych elementów, ale z dobrym nauczycielem moje obawy odeszły na bok :)

Marcin Korpiela

Mini kurs rewelacyjny, bardzo mi się podobały poszczególne lekcje. Jeszcze dużo nauki i praktyki przede mną, ale czuję się już dużo pewniej i chcę działać.

Kamila O.

Minikurs bardzo mi się podobał. Bardzo dużo materiału, z którym zapoznałam się póki co teoretycznie. Jak tylko będę mieć możliwości czasowe i przestrzenne to wezmę się za praktykę.

Andrzej Urbanek

Wiedza była dawkowana w modułach, dzięki czemu nie czułem się przytłoczony ilością, jaka była do przyswojenia.

Janusz K.

Trafiłem na kurs w momencie, kiedy postanowiłem, że chcę uciec z miasta na wieś i wrócić do korzeni. Zyskałem nowe umiejętności, które z pewnością wykorzystam w praktyce.

Piotr "Don"

Jasno i wyczerpująco przekazana wiedza.

Staszek "Rudy"

MiniKurs był super! Wszystko konkretnie pokazane. Dokładnie podane dane, ile czego potrzebuję do wykonania projektu. Czekam na lepszą pogodę i możliwość pracy na podwórku.

Jacek
Sosnek

Bardzo dziękuję za kurs. Jestem pod wrażeniem otrzymanych materiałów i już cieszę się na przygodę z drewnem, jaka mnie dzięki czeka.

Masz pytania? Mam odpowiedzi!

Jak przebiega ten kurs?

Ile trwa dostęp do kursu?

Czy musimy się umawiać?

Czy będę miał Twoje wsparcie?

Mam swój projekt budowli, czy nauczę się go robić?

Jak długo zajmie mi przerobienie kursu?

Czy otrzymam certyfikat?

Nie wiem czy mi się spodoba, czy to dla mnie?

Czy można płacić na raty?

Czy wystawiacie faktury VAT?

Nie stać mnie na kurs

Dlaczego Minikurs był darmowy a teraz jest płatny kurs?

Masz informacje? Więc…

Home | Polityka prywatności | Regulamin | Kontakt
Copyrights 2023 SzkolaCiesli


Korzystam z plików cookies na stronie w celu zapewnienia jej prawidłowego działania oraz po to, by analizować ruch i prowadzić działania marketingowe. Korzystając ze strony z włączoną w przeglądarce internetowej obsługą plików cookies, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z polityką prywatności."